Warto rozważnie podchodzić do zakupu swojej pierwszej wyprawki dla noworodka, nie kupujcie stosów ubrań gdyż dziecko bardzo szybko rośnie i nie zdążycie ich wykorzystać. Na początek wystarczą wam dwa komplety pajacyków rozmiar 56 oraz body i pół śpioszki, pamiętajcie o czapeczce bawełnianej dla noworodka niewiązanej najlepiej bezszwowej. rozmiar 56 macie w końcu na około jeden miesiąc, natomiast jak robicie komuś prezent kupujcie raczej na wyrost gdyż zazwyczaj mamy mają na bieżące ubranie maluszka. :-)

Pierwsze ubranka dla noworodka to ważne wydarzenie w jego życiu i w życiu mamy. Starajmy się ze wszech miar dobierać miękkie, delikatne śpioszki, kaftaniki, koszulki i czapeczki. Nie bójmy się kolorowych ubiorów, gdyż one są przeznaczone dla wszystkich dzieci. Wyprawka dla noworodka powinna być dobierana osobiście przez mamę, która wie najlepiej czego potrzeba jej dziecku.

Nie ma nic niestosownego we wcześniejszym zakupie ciuszków, ponieważ daje to mocne poczucie bezpieczeństwa i radości. Przyszła mama jest spokojna, bo nie musi biegać po sklepach w ostatniej chwili przed porodem. Do wyprawki wchodzi mnóstwo rzeczy pierwszej potrzeby, więc dobrze by było spisać je sobie na kartce. Wówczas jesteśmy pewni, że niczego nie pominiemy i o niczym nie zapomnimy.

Potraktujmy ten czas na zorganizowanie cichego kącika dla dziecka, w którym wszystko będzie w zasięgu ręki do jego pielęgnacji. Wyprawka dla noworodka ściśle łączy się z potrzebami przyszłej mamy. Dla niej mogą przydać się nakładki na piersi do karmienia, ręczne lub mechaniczne laktatory, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe. A wszystko dla pełnego komfortu i higieny mamy, a także dziecka. Przygotowując wyprawkę dla noworodka pamiętajmy dobierać odpowiedni rozmiar ubranek, by nie krępować ruchów dziecka. Ma to duży wpływ na jego dobre samopoczucie i rozwój.

Warto rozważnie podchodzić do zakupu swojej pierwszej wyprawki dla noworodka, nie kupujcie stosów ubrań gdyż dziecko bardzo szybko rośnie i nie zdążycie ich wykorzystać. Na początek wystarczą wam dwa komplety pajacyków rozmiar 56 oraz body i pół śpioszki, pamiętajcie o czapeczce bawełnianej dla noworodka niewiązanej najlepiej bezszwowej. rozmiar 56 macie w końcu na około jeden miesiąc, natomiast jak robicie komuś prezent kupujcie raczej na wyrost gdyż zazwyczaj mamy mają na bieżące ubranie maluszka. 🙂 polecam sklep https://top-maluszek.pl/

Kasia Mikołów