Wspólne spędzanie czasu z naszym dzieckiem daje mu mnóstwo frajdy i rozwija jego umiejętności poznawania świata. 🙂 Kasia

Tradycyjne plansze posiadają specjalne pola, na których najczęściej rozgrywane są partie poprzez umieszczanie lub przesuwanie pionów w ustalonej wcześniej kolejności przez graczy, których liczba jest ściśle ustalona.

W tradycyjnych grach planszowych zazwyczaj istnieją zasady przesuwania pionów zgodnie z pewnym kierunkiem lub ustalony jest konkretny sposób ich poruszania – np. ruch skoczka w szachach. Pola na planszach mają różne kształty, najczęściej kwadratowe lub sześciokątne. Czasami cała plansza składa się wyłącznie z pól, na których umieszcza się piony – jak np. szachy, w innych przypadkach tylko część planszy stanowią pola, na których przemieszcza się piony, a część służy innym celom, jak np. w Fortuna, czy Magia i miecz. Wiele gier planszowych posiada kilka różnych odmian o nieco innych zasadach rozgrywki (np. inna liczba graczy, dodatkowe piony, inne zasady ruchu czy bicia pionów przeciwnika, plansza o zmienionych rozmiarach itp.). Niektóre polegają na tym że ruch polega na ustawieniu jakiegoś pionka na planszy który może być przez cały czas nieruchomy, bądź w następnym etapie gry zacząć się poruszać. info: wikipedia

GRA BIZNES PO POLSKI: opis: Gra planszowa, która przenosi graczy w świat biznesu w polskich miastach – dużych i małych. W tym świecie każdy przeżyje wiele emocji związanych z prowadzeniem finansowych operacji, podejmowanych ryzykownych decyzji, zdobywaniem kapitału na rozwój inwestycji, który jest niezbędny, by wygrać walkę z konkurencją. Dodatkowym elementem gry jest „Katalog miast”, w którym gracze(szczególnie najmłodsi) mogą się zapoznać z podstawowymi informacjami o 10 największych polskich miastach(zdobyte tam informacje mogą pomóc w drodze do zwycięstwa).
Zawartość opakowania:
plansza, 5 pionków do gry, elementy inwestycji: 45 cegiełek, 15 piramidek, 25szt kart aktów własności, 3szt kart autostrady, 10szt kart losu, 10szt kart targów, karta prezydenta miasta, karta architekta miejskiego, 5 szt kart sponsora miasta, kostka, 125 szt banknotów, 70szt czeków, instrukcja.
Wymiary opakowania: 24,5×25,5×6.

Tradycyjne: Szachy, młynek, a może trytrak? Na co dziś masz ochotę? Z kalejdoskopem 50 gier możesz wybierać spośród wielu różnych wariantów rozgrywki. Ten rodzinny zestaw gier rodzinnych to aż 100 elementów zamkniętych w jednym pudełku. Załączona instrukcja 50 gier towarzyskich zapewnia wspaniałą zabawę na wiele godzin.

Współczesne gry planszowe są często osadzone fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, przez co stają się symulacjami. Często odchodzi się również od plansz dzielonych na pola. Plansze takich gier to obszar nawiązujący szatą graficzną do tytułu, na którym kładzione są karty lub żetony, stawiane budowle itp. Spora grupa gier charakteryzuje się również jedną planszą wspólną dla wszystkich graczy oraz mniejszymi planszami – po jednej dla każdego z graczy. info Wikipedia.

zabawki dla dzieci >>>>> www.top-maluszek.pl <<< wejdź do sklepu po promocje